VI Mistrzostwa Ratowniczo – Medyczne jednostek KSRG

W minioną niedziele (29.07.) w Niebieszczanach k. Sanoka po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Ratowniczo – Medyczne Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, w których wzięli udział druhowie z OSP Stary Dzików. Wystartowało jedenaści drużyn głównie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej jak również reprezentacja Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa.

Drużyny miały okazję sprawdzić się w siedmiu symulowanych zdarzeniach. Symulowane zdarzenia dotyczyły m.in. oceny stanu poszkodowanego, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu wypadku drogowego, postepowania w nagłym zatrzymaniu krążenia, postepowania w przypadku tamowania masywnych krwawień jak również zaopatrywania złamań oraz ran postrzałowych. Dodatkowo każda z drużyn musiała napisać test z wiedzy związany z ratownictwem medycznym.

OSP Stary Dzików reprezentowali druhowie: Justyna Gacek, Waldemar Rębisz oraz Marcin Ozimek, którzy mieli okazję sprawdzić się w siedmiu symulowanych zdarzeniach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po podliczeniu punktów ze wszystkich zdarzeń sędziowie mistrzostw ogłosili wyniki.

Najlepsi okazali się funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Stary Dzików natomiast trzecie miejsce przypadło gospodarzom OSP  Niebieszczany.

Dodatkowy puchar otrzymał Oddział Prewencji Policji z Rzeszowa, za najlepszą drużynę w której nie było zawodowego ratownika medycznego.

W uroczystym wręczeniu pucharów i dyplomów wziął udział Komendant Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka mł. brygadier Grzegorz Oleniacz, Prezes OSP Niebieszczany Grzegorz Klecha oraz sołtys wsi Niebieszczeny Marian Czubek.

Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach oraz „Dream Team” Rzeszów.

Katarzyna Ozimek/ ZOSP RP

Udostępnij na:

Komentowanie jest wyłączone.