Miejsko-Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Oleszycach

W dniu 22 lipca 2018 r. przeprowadzono na stadionie sportowym w Oleszycach miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Oleszyce. W zawodach udział wzięło 13 drużyn: 5 drużyn w grupie A, 2 drużyna w grupie C, 4 drużyn MDP chłopców i 2  drużyna MDP dziewcząt.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze KP PSP w Lubaczowie a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Stankiewicz. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: Bieg sztafetowy 400 m dla MDP, Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami dla drużyn grupy A i C, Rozwinięcie bojowe dla MDP, Ćwiczenie bojowe dla drużyn grupy A i C.  Uroczystego otwarcia zawodów sportowo-pożarniczych dokonał druh Robert Brudniak – Prezes Zarządu Odziały Miejko-Gminego  ZOPSP RP w Oleszycach. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Po ukończeniu wszystkich konkurencji klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Grupa „A”
I miejsce OSP Stare Oleszyce – 108,03
II miejsce OSP Futory – 111,48
II miejsce OSP Oleszyce – 112,53

Grupa „C”
I miejsce OSP Stare Oleszyce – 138,41
II miejsce OSP  Oleszyce – 153,97

MDP „Chłopców”
I miejsce OSP Oleszyce  – 1020,72
II miejsce OSP Zalesie – 1018,25
III miejsce OSP Stare Oleszyce – 923,03

MDP „Dziewcząt”
I miejsce OSP Futory – 1021,19
II miejsce OSP Stare Oleszyce – 948,03

Nagrody, dyplomy i puchary wszystkim drużynom wręczali: starosta lubaczowski – Józef Michalik, burmistrz Andrzej Gryniewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Oleszycach – Wiesław Osuch i z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie- kpt. Wojciech Wus.
źródło: Gmina Oleszyce