Piknik Militarny w Cieszanowie

27.05.2018 strażacy z Jednostki Operacyjno Technicznej działającej w OSP Cieszanów mogli zaprezentować szerszej publiczności ułamek swoich możliwości, oraz pochwalić się sprzętem jaki posiadają na  Pikniku Militarnym w Cieszanowie.
Pokaz rozpoczął się od rozstawienia przez strażaków z JRG Lubaczów samochodu z podnośnikiem hydraulicznym o wysięgu 25m, oraz podaniu dwóch prądów wody z kosza umieszczonego na końcu podnośnika. Pokaz możliwości podnośnika ucieszył najbardziej najmłodszych którzy skorzystali z możliwości ochłody. Kolejnym punktem był pokaz ratownictwa drogowego zaprezentowany przez Naszych strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu poszkodowanego poprzez odcięcie i usunięcie dachu pojazdu, oraz bezpiecznej ewakuacji poszkodowanego. Kolejnym punktem pokazu było zaprezentowanie użycia wytwornicy piany dzięki czemu powstała efektowna biała piana na sporej powierzchni. Ostatnim elementem pokazu było rozstawienie kurtyny wodnej z możliwością ochłody, oraz pokaz użycia działka wodno-pianowego zamontowanego na Ciężkim Samochodzie Ratowniczo-Gaśniczym SCANIA P400 będącym od kilku lat w służbie na rzecz mieszkańców Gminy Cieszanów oraz Powiatu Lubaczowskiego. Strażacy OSP Cieszanów dziękują organizatorom za zaproszenie oraz Komendzie Państwowej Straży Pożarnej za możliwość zaprezentowania podnośnika hydraulicznego.

OSP w Cieszanowie