Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Zmagania wojewódzkie miały miejsce 18 maja w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 uczniów z Podkarpacia.

Powiat lubaczowski reprezentowali:

• w I grupie wiekowej: Dawid Antosz,
  • w II grupie wiekowej: Wiktoria Jajeśnica,
  • w III grupie wiekowej: Rafał Stankiewicz.

Dawid Antosz w swojej grupie wiekowej zajął I miejsce i będzie zaprezentować województwo w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się  w dniach 1 – 3 czerwca br. w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim.

Pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie powiatu lubaczowskiego, jednocześnie zachęcając do udziału w przyszłym roku.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i wiedzy na temat taktyki gaśniczej.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury powołane przez Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie.