„Ratujemy i Uczymy Ratować” w Oleszycach

W dniach 10-11.4.2018r. przedstawiciele jednostki OSP Oleszyce w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” przeprowadzili szkolenie i warsztaty dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach. 

To już kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu lubaczowskiego, która bierze udział w programie edukacyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Akcja jest prowadzona nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Fot: Kinga Czarna

 

Udostępnij na:

Komentowanie jest wyłączone.